Praleisti turinį

Sekite mus!

Pristatymas iki 5 darbo dienų

Parašykite mums

Kaip meno terapija gali pagerinti jūsų nuotaiką

Dr. Michaelas Carsonas, JD
Denverio universiteto Profesinės psichologijos magistrantūros profesorius

Ar pamenate, kaip vaikystėje sėdėjote su popieriumi ir kreidelėmis? Laisvė judinti pirštus per popierių džiugino ir numalšino stresą. Senstant pradėjote naudoti žymeklius ar dažus.

Šiaip ar taip, tai, ką veikėme vaikystėje, daugeliui lieka mielu prisiminimu. Dabar, kai jau esi suaugęs, užsiimti menu dažnai trukdo profesinės ir asmeninės problemos. Bet ar žinojote, kad yra terapijos forma, kuri pasitelkia kūrybiškumą ir mažina stresą?

Meno terapiją naudoja milijonai žmonių psichikos sveikatos problemoms spręsti ir stresui malšinti. Jei norite sužinoti daugiau apie meno terapiją ir jos naudą, skaitykite toliau.

Kas yra meno terapija ir kaip ji mažina stresą?

Meno terapija naudoja kūrybines veiklas, tokias kaip spalvinimas, koliažas, piešimas, tapyba ir skulptūra, kad padėtų žmonėms išreikšti savo emocijas.

Anot „Psychology Today“, meno terapeutas stebi ir tiria meno kūrinius, ieškodamas „emocinės ir psichologinės konotacijos“. Paslėpti pranešimai, simboliai ar metaforos gali paskatinti proveržį ir žmogaus elgesio bei jausmų supratimą.

Kas taiko dailės terapiją?

Dailės terapija tinka vaikams, paaugliams ir suaugusiems, kurie nori naudoti šiuos metodus, norėdami giliai ištirti ir analizuoti psichinės sveikatos problemas, tokias kaip nerimas, depresija, priklausomybė, sielvartas, savigarba ir stresas. Meno terapija taip pat padeda žmonėms, kurie nepasitiki savimi. Remiantis Harvardo medicinos mokyklos duomenimis, naujausi tyrimai rodo, kad piešimas ir rašymas yra naudingi demencija sergantiems žmonėms ir gali padėti išvengti šios ligos.

Demencija sergantys pacientai nėra vieninteliai, kurių sveikatai šis menas naudingas. Meno terapija praktikuojama su asmenimis, grupėmis ar poromis konsultavimo centruose, sveikatos centruose, kalėjimuose, senjorų centruose ar vaikų namuose.

Šiais laikais lengva nusipirkti tapybos rinkinį „pasidaryk pats“. Nors geriausia dirbti su terapeutu ar dailės terapeutu, su stresu galite susitvarkyti ir patys patogiai savo namuose.

Kaip meno terapija mažina stresą.

Kaimal, Ray & Muniz paskelbtame tyrime, 2016 m., dėmesys sutelkiamas į meno terapijos naudą. Per 45 minutes kūrybinio darbo suaugusiesiems sumažėjo kortizolio kiekis. Kortizolis yra žinomas kaip „streso“ hormonas, kuris reguliariai didina jo kiekį organizme. Anot „Psychology Today“, kortizolio lygis pakyla pavojingose situacijose, todėl reaguojama „kovok arba bėk“.

Tyrime dalyvavo suaugusieji nuo 18 iki 59 metų amžiaus, o meno kūriniams kurti buvo naudojamos įvairios medžiagos, tokios kaip dažai, molis ir veltinis. Prieš ir po dailės užsiėmimų jų seilės buvo tiriamos dėl kortizolio lygio. Anketos taip pat buvo pildomos prieš ir po pamokų.

75 procentai tyrimo dalyvių pastebėjo, kad dėl jų kūrybiškumo reikšmingai sumažėjo kortizolio kiekis. Kai kuriems žmonėms kortizolio lygis nepakito arba nepadidėjo, tačiau tai neturėjo įtakos jų meno kūrinių išvaizdai. Tyrimai aiškiai rodo, kad kūrybinis procesas teigiamai veikia žmogaus psichiką, nes leidžia jam atsipalaiduoti.

Kaip veikia meno terapija?

Dailės terapija remiasi tikėjimu, kad meno kūrinių kūrimas turi terapinę vertę. Meno terapeutai gauna specialų mokymą, kad „suprastų spalvą, tekstūrą ir menines priemones“ terapinio proceso metu.

Terapeutai išmoksta atpažinti, kaip jų pacientai atskleidžia savo mintis, emocijas ir psichologines problemas. Psichoterapija kartu su menine veikla padeda žmogui atsiverti pokyčiams.

Kas yra dažymas skaičiais?

Žmonės bijo pajuokos, kai prašoma nupiešti paveikslą, ypač jei jie niekada to nedarė. Terapija padeda išspręsti šią problemą. Meno terapijos pasaulyje linksmybės yra raktas į sėkmę, nes jos pabrėžia linksmybes ir malonumą bei mažina stresą ir nerimą.

Dailės terapiją galima atlikti ir namuose, geras sprendimas – Paint by Numbers rinkinys. Tai vaizdas ant drobės, padalintas į sektorius, kurių kiekvienas pažymėtas tam tikrą spalvą atitinkančiu skaičiumi. Gražus vaizdas tokiame žmoguje sukuriamas savarankiškai. Galite nusipirkti dažų pagal numerį rinkinius, juose yra dažų, teptukų, instrukcijos ir drobė su paveikslėliu.

Kaip pradėti?

Paint by Number rinkinio įsigijimas šiuo metu nėra problema. Daugelis įmonių juos gamina. Tačiau mūsų pasiūlymas yra unikalus. Dažų pagal numerį rinkiniai apima viską, ko reikia norint pradėti.

Mūsų drobės paveikslai pateikiami kartoniniame vamzdelyje, todėl jums nereikės jaudintis, kad prieš dažydami drobę sugadinsite ar sutraiškysite. Mūsų rinkinius sudaro aukštos kokybės dažai ir šepečiai, sienos pakabinimo medžiagos ir instrukcijos. Apsilankykite mūsų internetinėje parduotuvėje ir išsirinkite dažų pagal numerį rinkinį.

Pabandyk tai

Dabar, kai supranti, kad tapyba pašalina daug problemų ir ypač streso, ar ne laikas išbandyti tapybą pagal skaičius? Jei jums patiko vaikystėje ar paauglystėje, tikėtina, kad meilė šiai veiklai išliko iki šiol.

Esame gamintojas iš Europos

Labai greitas pristatymas į įvairias Europos šalis.

Palaikymo tarnyba

Pagalba klientams teikiama 5 dienas per savaitę.

Garantija

Siūlome 100% pinigų grąžinimo garantiją, jei dėl kokių nors priežasčių mūsų produktai neatitinka visų lūkesčių.